08.09.2016 Кабінет міністрів України ухвалив постанову №617 щодо безкоштовних довготривалих віз у Румунію для украхїнців.

Дану постанову оприлюднив Урядовий портал.

Українці отримали змогу мати безкоштовні візи у одну з країн ЄС (Документ)

 

З метою набрання чинності Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про скасування оплати за оформлення довготермінових віз 20 квітня 2016 року Уряд прийняв постанову «Про затвердження Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про скасування оплати за оформлення довготермінових віз», – йдеться у документі.

Зазначається, що положення угоди передбачають безоплатне оформлення довгострокових віз, тобто громадяни України та Румунії отримали право проживати або перебувати на території цих країн терміном більше 90 днів.

Відповідно до постанови, цю угоду було розроблено за результатами українсько-румунського переговорного процесу з метою спрощення взаємних поїздок громадян та підписано 6 травня 2016 року в Солотвиному Закарпатської області.

Реалізація положень Угоди сприятиме розвитку двосторонніх відносин між двома країнами, інтенсифікації контактів в соціально-економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах. Крім того, зроблено ще один крок на шляху лібералізації візового режиму з країнами ЄС: громадяни України матимуть змогу безкоштовно оформлювати національні румунські візи,
– пояснюють таке рішення обох держав у Кабміні.